Druhy korálků

20. prosince 2009 v 17:23 | Terka |  Korálky


Tipy korálků :
  1. Mačkané korálky - jsou to korálky, které mají různé tvary a velikosti, jsou sklené a mají mnoho tvarů a barev. Jsou to například: skleněné kapky, srdíčka, rourky, vajíčka atd. Žhavé sklo se vlévá do forem, kde vznikne nějaký tvar ( např. srdíčko ). Já tyto korálky používám velmi často, protože jsou cennově jedny z nejlevnějších ale na světle mají pěkný lesk
  2. České korálky - Ohňovky - jsou tipické, české, broušené korálky, které jsou broušené a tím vzniká větší lesk, protože poroces vypalování a broušení je u nich několikrát opakován a tím jsou velice lesklé. Jsou k dostání téměř v každém obchodě, ale já osobně je moc nepoužívám.
  3. CAT EYES - kočičí oči - spadají do cennově již dražších korálků, protožé každá korálka je originál, mají různé vzory a jsou nesouměrně nabarveny ale je zde dodržen styl kočičích očí. Tyto korálky jsem ještě nikdy nezakoupila, protože se mi s nimi špatně ladí barvy.
  4. Swarovski - tyto korálky jsou neobvyklé, protože jsou jedny z nejdražších, jsou to ručně broušené korálky s velmi vysokým leskem. Doporučuji používat jen na opravdu vzácné a slavnostní výrobky, jejich ztráty by Vás mohla mrzet :) Najdete je ve velmi dobře zásobovaným obchodech.
  5. Existuje mnoho druhů Perliček - jsou ne úplně pravidelného tvaru a mají perleťový povrch. Tyto korálky jsou uměle vyrobené a mají mnoho barev. Existují dva druhy těchto perliček skleněné a voskové.
  6. Keramické korálky - jsou vyrobeny z hlíny, mají glazurový povrch tedy jakýsi nátěr a jsou ručně vyráběny a lze si je vyrobit i doma. Patří do střední cennové relace.
  7. Plastové korálky - jsou to korálky u mně nejoblíbenější, protože napodobují vzhled jiných materiálů ( např. sklo, kov, dřevo a nebo jednoduše plast. atd.) Jsou lehké, jedny z nejdostupnějších a nejlevnějších , které nalezneme na trhu s korálky.
  8. Kovové korálky - korálky do barvy se známými komponenty jako je měď, starostříbro, zlato atd.
  9. Dřevěné korálky - vyráběné z dřeva s větší kvalitou ale jsou také o něco dražší, co mám zkušenosti. Jsou lakované a působí velice hezky a decentně.
  10. Minerály - různé zlomky minerálů, liší se tvarem a barvou. Jsou o něco dražší než normální korálky, protože jsou to úlomky z minerálů a nerostů.

-Existuje mnoho dalších druhů, ale tyto patří mezi nejprodávanější a nejužitečnější.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mirka | 12. dubna 2015 v 18:06 | Reagovat

máš to moc pěkný :-)  8-)  :-P  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama