Co s korálky ?

20. prosince 2009 v 18:02 | Terka |  Techniky
Existuje mnoho technik, jak můžeme korálky využít, na některé jsou návody a některé si můžeme vytvořit samy jak nám fantazie radí.

Tak první nejznámější druh je asi tipické navlékání korálků, kde na strunu, vlasec,kůži nebo obyčejnou nit navlékáme korálky různých druhů.
Můžeme je doplnit ozdobou, kterou si také můžeme vyrobit z korálků ( většinou těch malinkých, co stále padají z ruky:) nebo zvířátkem. Návody na tyto zvířátka zde asi nenajdete, ale nějaké květinky a kuličky a další "chumlanice" sem postupem času přidám.


Další technika je spojována s bavlnkami. Tzv. Náramky přátelství s korálky, kde se občas vloží korálek mezi suk. Náramkům prátelství se také moc věnovat nebudu, protože bavlnky jsem před pár lety opustila. Na internetu je ale hodně návodů na tyto náramky z bavlnek, kde jsou podrobně vysvětleny všechny kroky.


Další technika, kterou již také moc nepoužívám, je náramek který je široký jako náramky přátelství a placatý. Je k němu zapotřebí strojku na který se navlečou nitě a jednodiuchým systémem, o kterém se později také zmíním se vytvoří náramek s nápisem, nebo jakýmkoliv vámi vytvořeným vzorcem. Tento způsob není nijak zvlášť obtížný, jde jen o to že musíte mít tento strojek ( který není moc drahý).A konečně technika, kterou se budu zabívat já. Je to Ketlování, spočívá v tom, že si vyrobíme vlastní naušnice, řetízky, prstýmky, náramky a cokoliv vás napadne. Co je k tomu potřeba? Jde o to jak moc se tomuto "řemeslu" chcete věnovat. Všechno je detailně popsáno v rubrice Ketlování, kde je vysvětleno co a jak. :)
Tyto obrázky jsou jen inspirační a motivující, svoje výrobky přidám později :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavla Lindová | E-mail | 6. ledna 2010 v 16:44 | Reagovat

Ty moje šikulko, máš to moc pěkné, možná
až budeš mít trošku školu pod kontrolou,
tak spole uděláme nějaký obchod. :-D  :-D - cha,cha,cha .... ahoj PL,ML

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama